Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Dyskusja o komunikacji miejskiej

Rada Warszawskiego Transportu Publicznego oraz Zarząd Transportu Miejskiego zapraszają do podzielenia się swoimi pomysłami na usprawnienie komunikacji miejskiej. W dyskusji będzie można wziąć udział podczas spotkania, które odbędzie się we wtorek (4 czerwca) w Centrum Kreatywności „Targowa" w Warszawie.


Sprawna i szybka komunikacja

Wielu mieszkańców Konstancina-Jeziorny dojeżdża codziennie do pracy do Warszawy. Dlatego tak ważna jest sprawna i szybka komunikacja publiczna ze stolicą. Przesiadka z samochodu do autobusu to także jeden ze sposobów na walkę z korkami i poprawę jakości powietrza. Rada Warszawskiego Transportu Publicznego oraz Zarząd Transportu Miejskiego kolejny raz zapraszają do podzielenia się swoimi uwagami oraz pomysłami na usprawnienie komunikacji miejskiej.


Tematy do dyskusji

Podczas otwartego posiedzenia mieszkańcy Warszawy i gmin, w których funkcjonuje WTP poznają rekomendacje dotyczące systemu informacji pasażerskiej oraz integracji transportu publicznego w aglomeracji warszawskiej. Główną częścią spotkania będzie jednak wymiana opinii, uwag i propozycji na poniższe tematy:
  • bezpieczeństwo w pojazdach i na przystankach,
  • standardy projektowania i organizacji węzłów przesiadkowych,
  • filozofia nowej Zintegrowanej Karty Miejskiej i możliwe rozwiązania taryfowe,
  • optymalne kształtowanie układu tras i rozkładów jazdy.


Termin spotkania

Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (4 czerwca) o godz. 17.00 w Centrum Kreatywności Targowa" przy ul. Targowej 56 w Warszawie. Obiekt dostępny jest dla osób z ograniczoną mobilnością, organizator zapewnia tłumacza polskiego języka migowego oraz pętlę indukcyjną dla osób z aparatami słuchowymi.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-05-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer