Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Poziom wody w Wiśle opada

Fala kulminacyjna na Wiśle minęła gminę Konstancin-Jeziorna. Poziom wody powoli opada, ale służby cały czas pozostają w pełnej gotowości i wciąż monitorują sytuację. Starosta piaseczyński w środę (29 maja) o godz. 15.00 odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego.

We wtorek (28 maja) poziom wody w Wiśle w Warszawie osiągnął najwyższy poziom, od środy (29 maja) powoli się obniża. Taki trend widoczny jest także w górze rzeki, na wodowskazie we wsi Gusin, położonej pomiędzy Górą Kalwarią a Warką. Wciąż jednak przekroczony jest poziom ostrzegawczy, a w naszej gminie obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, a służby pozostają w gotowości.

[Aktualizacja]

Zarządzeniem nr 32/BZK/2019 starosta piaseczyński o godz. 15.00 w środę (29 maja) odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu, w tym gminie Konstancin-Jeziorna.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-05-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer