Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Ratusz doceniony przez architektów

Nowy ratusz gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 zbiera kolejne laury. Tym razem został wyróżniony w ogólnopolskim plebiscycie Nagroda Architektoniczna „Polityki” za rok 2018.

To już ósma edycja plebiscytu, w którym osoby związane profesjonalnie z architekturą i urbanistyką wybierają najciekawsze, najoryginalniejsze i najbardziej innowacyjne obiekty oddane do użytku w 2018 r. organizowanego przez tygodnik „Polityka”. Laureatów konkursu poznaliśmy we wtorek (28 maja) podczas gali w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Główna nagroda powędrowała do Krakowa. Jury najwyżej oceniło sportową Halę Cracovia. A internauci, w głosowaniu, wyróżnili enklawę przyrodniczą „Bobrowisko” w Starym Sączu. Wśród laureatów znalazł się także nowy ratusz gminy Konstancin-Jeziorna, zaprojektowany przez pracownię BBGK Architekci. Budynek został doceniony przez specjalistów m.in. za „świetny przykład architektury władzy podkreślającej służebność wobec obywatela, a równocześnie eleganckiej i godnej dla siedziby władz samorządowych”. 

Wyróżnienie dla gminy Konstancin-Jeziorna odebrali burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz jego pierwszy zastępca Ryszard Machałek.


Galeria zdjęć:

Autor: Patryk Siepsiak

2019-05-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer