Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Okrzeszyn i Kępa Okrzewska mają sołtysów

W minioną niedzielę (10 marca) mieszkańcy kolejnych sołectw w gminie Konstancin-Jeziorna wybrali swoich przedstawicieli. W Kępie Okrzewskiej przez kolejne cztery lata rządziła będzie Renata Dąbrowska, a w Okrzeszynie - Katarzyna Wójcik.

W gminie Konstancin-Jeziorna trwają zebrania wiejskie, w czasie których mieszkańcy sołectw wybierają sołtysów i rady sołeckie. W minioną niedzielę (10 marca) głosowali mieszkańcy Okrzeszyna i Kępy Okrzewskiej.


Wybory w Okrzeszynie

W Orzeszynie ze 120 osób uprawnionych do głosowania na zebranie wiejskie przyszły tylko 34. Dotychczasowa sołtys Katarzyna Wójcik z uwagi na brak kontrkandydatów o wynik głosowania mogła być spokojna. Znaczna większość obecnych na spotkaniu mieszkańców (29 osób) wybrała ją na kolejną, czteroletnią kadencję. Pani sołtys pomagać będzie rada sołecka w składzie: Teresa Goliszewska, Leokadia Lenard i Czesław Ruszkowski.


Wybory w Kępie Okrzewskiej

Frekwencja nie dopisała także w Kępie Okrzewskiej, gdzie na zebranie wiejskie przyszło tylko 20 osób, ze 119 uprawnionych. Również tutaj zmian nie było. Mieszkańcy na sołtysa ponownie wybrali Renatę Dąbrowską, a do rady sołeckiej: Jolantę Grudzień, Agatę Paczuchę, Barbarę Lepiankę, Roberta Piłata i Zenona Lepiankę.


Kolejne zebrania

W najbliższym czasie swoich przedstawicieli wybiorą mieszkańcy kolejnych sołectw. I tak wybory odbędą się w:

  • Czernidłach - 16 marca (sobota) godz. 18.00, świetlica wiejska w  Czernidłach;
  • Kępie Oborskiej - 17 marca (niedziela) godz. 15.30, świetlica wiejska w Bielawie;
  • Obórkach - 17 marca (niedziela) godz. 17.15, świetlica wiejska w Bielawie;
  • Ciszycy - 24 marca (niedziela) godz. 16.00, wietlica wiejska w Ciszycy;
  • Habdzinie - 29 marca (piątek) godz. 18.00, świetlica wiejska w Habdzinie;
  • Kawęczynku - 31 marca (niedziela) godz. 18.00, świetlica wiejska w Kawęczynku.

Autor: Cezary Puchniarz

2019-03-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer