Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Samorząd Konstancina-Jeziorny kontynuuje w tym roku akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Mogą z niej skorzystać stali mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 55. rok życia. Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.


Groźne powikłania

Grypa to choroba wirusowa, zakaźna. Przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania). Objawy występują nagle i łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem. Nie można ich jednak bagatelizować, bo powikłania po chorobie są naprawdę groźne. Grypa szczególnie niebezpieczna jest dla osób starszych. Jak się jej ustrzec? Wystarczy się zaszczepić. 


Bezpłatne szczepienia

Taką możliwość daje swoim mieszkańcom samorząd Konstancina-Jeziorny, który wzorem lat ubiegłych kontynuuje akcję bezpłatnych szczepień. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 55 lat. Akcję na zlecenie gminy, w ramach programu szczepień profilaktycznych przeciw grypie, prowadzi Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie. Szczepienia wykonywane będą do wyczerpania limitu szczepionek, ale nie później niż do 13 grudnia br.

Wszystkich chętnych zapraszamy do jednej z poniższych przychodni:

  • Przychodnia Rejonowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie (ul. Warecka 15 A, tel. 22 756 46 93),
  • Przychodnia Rejonowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie (ul. Pocztowa 7, tel. 22 756 43 09),
  • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Słomczynie (ul. Wilanowska 277, tel. 22 754 43 61),
  • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Opaczy (Opacz 8, tel. 22 754 31 70).

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer