Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Mieszkańcy napisali kolejną bajkę

„Odkrycie tajemnicy podziemnych tuneli” to tytuł kolejnej opowieści, którą napisali mieszkańcy naszej gminy w ramach projektu „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”.  Zachęcamy do jej przeczytania lub obejrzenia.


O projekcie

O projekcie, którego pomysłodawczynią jest bajkopisarka Jolanta Krystyna Żytkiewicz, pisaliśmy obszernie w poprzednim numerze Biuletynu Informacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Pierwsza opowieść, pt. „Jak powstała Akademia – Życie w Bajce?”, została ciepło przyjęta przez naszych czytelników i mieszkańców gminy. 


Nowa bajka

Mamy nadzieję, że podobnie będzie z drugą bajką, pt. „Odkrycie tajemnicy podziemnych tuneli”, która jest już dostępna na naszej stronie internetowej (do pobrania poniżej). Jej autorami, podobnie jak tej pierwszej, są: wspominana już Jolanta Krystyna Żytkiewicz, Maria Czarkowska – wolontariuszka, prowadząca w „Gazecie Wyborczej” projekty społeczne, Piotr Malinowski – psycholog, nauczyciel i asystent rodziny oraz dodatkowo Maria Guszkowska – nauczyciel i pedagog oraz Aleksandra Dzierżawska – konferansjerka, lektorka i wokalistka. 

O czym jest bajka? – Grupa bohaterów wyrusza na wyprawę, w której celem jest oczyszczenie podziemnych tuneli pod Królewską Górą – opowiada Maria Czarkowska. – Tam odkrywają tajemnicę, ale więcej nie zdradzę. 


Przeczytaj lub obejrzyj

Zapraszamy do czytania, słuchania i oglądania, bo bajki są także nagrywane i udostępniane w serwisie YouTube. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na facebookowym fanpage’u: Miasto Słońca – Królestwo Bajek Konstancin-Jeziorna.Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2019-10-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer