Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mnóstwo atrakcji w Święto Niepodległości

11 listopada będziemy świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Konstancinie-Jeziornie przygotowano wiele atrakcji wśród, których będą m.in. bieg niepodległości i piknik historyczny. Zapraszamy.


Msza i kwiaty

Uroczystości 11 listopada zainauguruje msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Piłsudskiego 54. Po nabożeństwie władze gminy oraz mieszkańcy tradycyjnie złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci. Punktualnie w samo południe spod Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 wystartuje XXIX Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę, której meta zlokalizowana będzie w Parku Zdrojowym (niedaleko tężni solankowej).


Piknik historyczny

Tutaj zaplanowano także piknik historyczny. W pobliżu Hugonówki (ul. Mostowa 15) stanie obóz wojsk polskich, a w nim m.in.: pokaz broni, padok z końmi, kino, poligon, majdan szermierczy, symulator lotniczy i strzelnica. Będzie też pokaz kawaleryjski, turniej strzelecki i harcerska gra terenowa. Ponadto wspólnie z Zawodową Orkiestrą Wiatrową pośpiewamy pieśni oraz piosenki patriotyczne i żołnierskie. Na wszystkich przybyłych gości będzie czekała też pyszna grochówka. Wspólne świętowanie zakończy koncert „Powidoki niepodległości", na który o godz. 18.00 zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury (obowiązują wejściówki, które będą do odebrania w dniu koncertu od godz. 12.00).

Autor: Patryk Siepsiak

2019-10-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer