Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Odwiedziny gości z włoskiego Pisogne

Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie od 17 do 22 października gościła uczniów i nauczycieli z Pisogne, włoskiego miasteczka partnerskiego Konstancina-Jeziorny. Podczas wymian młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych oraz licznych wycieczkach krajoznawczych.


Owocna współpraca

Pisogne to miejscowość położona na północy Włoch, nad malowniczym jeziorem Iseo w Lombardii. Dzieci i młodzież z tego miasta regularnie uczestniczą w programie wymiany międzyszkolnej, w której głównym partnerem jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jaka Mejstera w Słomczynie. Tym razem do naszej gminy 17 października przyjechała grupa 15 uczniów oraz 2 nauczycieli z Istituto Comprensivo di Pisogne.


Z wizytą w ratuszu

Program wizyty obfitował w liczne atrakcje, w tym zajęcia integracyjne w szkole i wycieczki krajoznawcze – uczniowie odwiedzili m.in. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik i Zamek Królewski w Warszawie. Byli też w konstancińskim Parku Zdrojowym i tężni solankowej, a 21 października dzieci i młodzież gościli w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie spotkał się z nimi burmistrz Kazimierzem Jańczukiem. 

Młodzież z Włoch wzbogaciła się o nowe, nieocenione doświadczenia. Poznała inną kulturę,  miała możliwość mieszkania z polską rodziną, szlifowała umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer