Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Podwyższona gotowość na wybory

Prezes Rady Ministrów wprowadził na terenie całego kraju drugi stopień alarmowy dla cyberprzestrzeni (tzw. BRAVO-CRP). Nie ma jednak powodów do obaw, ma to wyłącznie związek z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Alert zapewnia podwyższoną gotowość odpowiednich służb.


Alert drugiego stopnia

Na mocy zarządzenia nr 197 Prezesa Rady Ministrów z 7 października 2019 r. w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP, na terenie całego kraju ogłoszono drugi stopień alarmowy dla cyberprzestrzeni (tzw. BRAVO-CRP). Alert obowiązuje od czwartku (10 października 2019 r.) od godz. 00.01 do poniedziałku (14 października 2019 r.) do godz. 23.59. Nie ma jednak powodów do obaw, ma to wyłącznie związek z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Podstawą wydania zarządzenia jest art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. 2019 poz. 796).


Czym są stopnie alarmowe?

Wprowadzenie drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO-CRP) na wybory nie jest niczym nowym. Takie samo zarządzenie premiera obowiązywało już m.in. podczas wiosennych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. Działania urzędu podejmowane będą zgodnie z „Modułami zadaniowymi dla poszczególnych stopni alarmowych dla zagrożeń w cyberprzestrzeni na obszarze powiatu piaseczyńskiego – drugi stopień alarmowy BRAVO–CRP”.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer