Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Spotkanie autorskie w Hugonówce

W najbliższą niedzielę (27 października) o godz. 17.30 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wieczór autorski Doroty Ponińskiej, pisarki z Konstancina-Jeziorny. Podczas spotkania zabrzmią także pieśni Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Krzysztofa Bratosiewicza.

Dorota Ponińska, autorka trzytomowej sagi historycznej pt. „Podróż po miłość”, tym razem opowie o swojej najnowszej powieści pt. „Sekrety pani pułkownikowej”.


Dwie kobiety, jedna historia

Jest to historia dwóch różnych kobiet, które los zetknął w pełnej kontrastów międzywojennej Warszawie. Natalia, panna rzeźnikówna, przyjeżdża do stolicy na pensję, by uczyć się dobrych manier i znaleźć męża. Franciszka Ozorek, niepiśmienna dziewczyna ze wsi pod Ciechanowem, marzy o samodzielności, rusza więc także do Warszawy. Jaką rolę w ich historii odegra Tatiana Trubecka – urodzona na Syberii wróżka, która odziedziczyła nadprzyrodzone zdolności po babce szamance? Odpowiedź w najnowszej powieści pisarki z Konstancina-Jeziorny.


Spotkanie z pisarką

W najbliższa niedzielę (27 października) zapraszamy na rozmowę o książce, ale także o Syberii, którą autorka niedawno odwiedziła. Spotkaniu w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 będą towarzyszyły pieśni rosyjskie i o Rosji Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Krzysztofa Bratosiewicza. Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Autor: Grzegorz Traczyk – Konstanciński Dom Kultury

2019-10-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer