Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Willa Biała idzie pod młotek

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna szuka nabywcy dla historycznej willi Białej przy ul. Mickiewicza 7. Cena wywoławcza wynosi 3,8 mln zł.

Willa z początku XX wieku

Nieruchomość o powierzchni 0,3316 ha położona jest przy ul. Mickiewicza 7, w bezpośrednim sąsiedztwie
zabudowy mieszkaniowej rezydencyjnej i wielorodzinnej w Konstancinie-Jeziornie. Na działce znajduje
się budynek mieszkalny willa Biała, która w 2009 r. została wpisana do rejestru zabytków. Budynek został wybudowany w 1903 r. według projektu Józefa Piusa Dziekońskiego w stylu architektonicznym nawiązującym do zakopiańsko-szwajcarskiego. Budowę zleciła Leontyna Rudzka, znana edukatorka, która prowadziła żeńskie gimnazjum humanistyczne przy ul. Zielnej 13 w Warszawie.

Przedwojenne gimnazjum

W willi Białej spędzały wakacje uczennice warszawskiej pensji. W 1929 r. budynek odziedziczyła Maria Anita Rudzka, która razem z siostrą przekształciła go w gimnazjum koedukacyjne istniejące do 1936 r. W latach 1936–1962 nieruchomość należała do Marii Klausius, a następnie została przejęta przez Skarb Państwa. Obecnie jest własnością gminy Konstancin-Jeziorna. Teraz urząd szuka dla niej nowego właściciela.

Przetarg w listopadzie

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 3,8 mln zł netto. Przetarg odbędzie się 25 listopada o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłacenie wadium w kwocie 380 tys. zł w terminie do 20 listopada. Nowy nabywca może liczyć na bonifikatę w wysokości 10% od ceny uzyskanej w przetargu. Więcej informacji udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami pod nr. tel. 22 484 23 85. Szczegóły przetargu dostępne na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer