Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wizyta uczniów i nauczycieli z Hranic

W środę (16 października) naszą gminę odwiedziła grupa uczniów z Czech. Goście z Hranic, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny spotkali się ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 1, a także zwiedzili konstanciński ratusz i Park Zdrojowy.


Udana współpraca

Hranice to miasto na Morawach, czyli na wschodzie Czech, które od 2006 r. jest miastem partnerskim Konstancina-Jeziorny. W ramach współpracy w środę (16 października) nasze miasto odwiedziła grupa 15 uczniów ze szkoły podstawowej Drahotuše wraz z dwójką nauczycieli i dyrektorem placówki. 


Wizyta w szkole i w ratuszu

Czescy uczniowie przyjechali do Polski na kilkudniową wycieczkę. Ich miejscem docelowym była Warszawa, ale na jeden dzień postanowili zawitać także do naszego miasta. Tutaj odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1, gdzie spotkali się ze swoimi rówieśnikami, a następnie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych.


Wycieczka po Konstancinie

Po obiedzie dzieci odwiedziły Urząd Miasta i Gminy, gdzie przyjął je Kazimierz Jańczuk,

burmistrz Konstancina-Jeziorny. Po krótkim powitaniu i przedstawieniu zadań samorządu gminnego, grupa zwiedziła magistrat. Następnie goście z Czech ruszyli z przewodnikiem na wycieczkę po najbardziej urokliwych miejscach naszego miasta.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer