Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Życzenia dla pracowników oświaty

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Z tej okazji, Kazimierz Jańczuk burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna  składa najlepsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty.


Wyjątkowe święto

Święto pracowników oświaty obchodzone jest 14 października w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem polskiego szkolnictwa.

Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany też dniem nauczyciela, został ustanowiony zapisami ustawy o systemie oświaty, zapisów Karty Nauczyciela ze 26 stycznia 1982 r. oraz rozporządzenia ministra edukacji narodowej i sportu z 31 grudnia 2002 r.


Życzenia dla pracowników

Z okazji tego wyjątkowego święta, Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna – składa wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pedagogom i pracownikom konstancińskich szkół życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-10-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer