Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Złote medale dla zawodniczki UKS „Zryw”

Wielki sukces zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw” ze Słomczyna. Wiktoria Dąbrowska zdobyła trzy złote medale podczas zawodów wrotkarskich „Cadet Challange”, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Europy kadetów.

Złote medale

Zawody „Cadet Challange” odbyły się w miniony weekend (9–11 sierpnia) w belgijskiej Ostendzie. Reprezentacja Polski zaprezentowała się na nich bardzo dobrze, zawodnicy wielokrotnie osiągali wysokie lokaty w swoich biegach. Trzy złote medale – na dystansach: 300 m i 500 m oraz 3000 m na punkty – zdobyła Wiktoria Dąbrowska, zawodniczka UKS „Zryw” ze Słomczyna. – To ogromny sukces – mówi Tomasz Kucza, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. – Nikomu z Polaków w historii startów w zawodach tej rangi nie udało się zdobyć tylu złotych medali.

Medalistka

Dla Wiktorii Dąbrowskiej był to pierwszy start na rolkach w zawodach międzynarodowych tej rangi. Nastolatka w marcu 2019 r. w zawodach w jeździe szybkiej na łyżwach „Viking Race” w holenderskim Heerenveen zdobyła pięć srebrnych medali. Trenerem Wiktorii jest Bożena Goss. Gratulujemy.

Autor: Patryk Siepsiak