Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Niedzielne wycieczki rowerowe

W niedziele 15 i 22 września zapraszamy miłośników dwóch kółek na wycieczki rowerowe po najpiękniejszych miejscach naszej gminy i okolicy. Będzie to część obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Jak co roku, w połowie września obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej edycji to „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Z tej okazji zapraszamy cyklistów 15 i 22 września do wspólnego rowerownia i promowania w ten sposób ekologicznych form mobilności.

Teraz do Czachówka, za tydzień do Tarczyna

– W niedzielę, 15 września wyruszymy z Konstancina-Jeziorny do Czachówka na Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki – mówi Agnieszka Jarzębska-Isio, koordynatorka akcji. – Spotykamy się o godz. 10.00 przy oczku wodnym naprzeciwko Centrum Handlowo Stara Papiernia. Natomiast tydzień później, 22 września o godz. 10.00, rowerzyści wystartują z Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Celem wycieczki będzie strefa relaksu i zdrowia, z nowo wybudowaną tężnią solankową w Tarczynie.
 

Atrakcje po drodze

Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Do pokonania są trasy o długości około 50 km. Każdy z uczestników otrzyma kamizelkę odblaskową oraz wodę. W połowie wycieczek przewidziane są przerwy integracyjne, podczas których zostaną zorganizowane konkursy wiedzowe dotyczące ochrony środowiska. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki oraz Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno. Akcji patronuje Kurier Południowy oraz portal informacyjny Piaseczno News.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer