Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Ogrody przyciągnęły wielu zwiedzających

12. edycja Festiwalu Otwarte Ogrody jak co roku przyciągnęła wielu zwiedzających. Niezwykłe, plenerowe atrakcje kulturalne i artystyczne czekały na gości w ponad 20 lokalizacjach na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.

Festiwal Otwarte Ogrody ma już wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy, ale także licznych gości jedynego uzdrowiska na Mazowszu. W ramach tegorocznej edycji, która odbywała się w weekend 7-8 września, odwiedzający mogli obejrzeć liczne wystawy plenerowe, a także wziąć udział w koncertach, spotkaniach autorskich, prelekcjach oraz warsztatach kulinarnych, artystycznych i fotograficznych. Organizatorzy – gmina Konstancin-Jeziorna, Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński Dom Kultury – zadbali, by każdy znalazł coś dla siebie. Tegoroczna edycja Otwartych Ogrodów odbyła się w ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Polski splot”. Koordynatorem festiwalu w Konstancinie-Jeziornie była Izabela Górnicka-Zdziech.

Trochę słońca, trochę deszczu

W sobotę do odwiedzin w ogrodach dodatkowo motywowała wspaniała pogoda, idealna na plenerowe atrakcje. W niedzielę aura była nieco mniej sprzyjająca, jednak poranne opady deszczu szybko zelżały i po południu wiele ogrodów zapełniło się gośćmi. Organizatorzy Festiwalu Otwarte Ogrody składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia i wsparły ją finansowo lub rzeczowo oraz udostępniły swoje ogrody.

Galeria zdjęć:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-09-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer