Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pamięci Tomasza Hopfera

Sportowcy pamiętają o Tomaszu Hopferze. W niedzielę (15 września) już po raz szósty pobiegli, aby uczcić pamięć zmarłego w 1982 r. wybitnego dziennikarza sportowego i twórcy Maratonu Warszawskiego.


Sportowcy pamiętają

Po rocznej przerwie impreza wróciła na ścieżkę zdrowia w Chojnowskim Parku Krajobrazowym. W szóstej edycji biegu im. Tomasza Hopfera udział wzięło 60 osób. Zawody zgromadziły zarówno amatorów – sympatyków biegania, jak i bardziej doświadczonych zawodników.


Najszybsi

Sportowcy zmierzyli się na dystansie 5 km (dwa okrążenia po 2,5 km). Najszybszy na mecie był ubiegłoroczny zwycięzca Piotr Szczepański. Drugi dobiegł Krzysztof Krygier, a trzeci – Paweł Szczepański. Wśród kobiet na pierwszej pozycji uplasowała się Natalia Grzebisz. Na kolejnych stopniach podium zameldowały się Anna Nowak i Aleksandra Golon. Z kolei „Bieg z pupilem” zwyciężyła Marzena Parys-Bednarczyk.


Medale i nagrody

Na wszystkich czekały pamiątkowe medale i ciepły posiłek, a na najlepszych – puchary i nagrody. Wyróżniono też najstarszego i najmłodszego zawodnika. Upominki powędrowały odpowiednio do Marka Puli i Jakuba Lemańskiego. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: Zofia Hopfer, żona Tomasza Hopfera, z córką Moniką, a specjalnymi – Krzysztof Kosedowski, polski bokser i medalista olimpijski; Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski w piłce nożnej i Seweryn Szreder, zapaśnik, którzy poprowadzili ćwiczenia sportowe „na wesoło”.


O Tomaszu Hopferze

Tomasz Hopfer był mieszkańcem Konstancina-Jeziorny. Urodził się 24 kwietnia 1935 r. w Warszawie, zmarł 10 grudnia 1982 r. Sprinter i średniodystansowiec, członek kadry narodowej, dwukrotny mistrz Polski (1955 r. i 1958 r.) w sztafecie 4×400 m, który z powodu kontuzji musiał przedwcześnie zakończyć karierę. W następnych latach poświęcił się m.in. dziennikarstwu i propagowaniu najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg.


Galeria zdjęć

Fot. Andrzej Piętka

Autor: GOSiR

2019-09-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer