Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wniosek rozpatrzy zespół konsultacyjny

Powstańców Braci Komorowskich. Taką nazwę miałby nosić plac przed Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Wniosek w tej sprawie wpłynął do konstancińskiego magistratu. Teraz rozpatrzy go zespół konsultacyjny działający przy Radzie Miejskiej.

Upamiętnić Powstańców 

Autorką wniosku jest Bożena Wierzbicka, radna miejska. Według niej plac przed konstancińskim magistratem powinien nosić nazwę: Powstańców Braci Komorowskich. W ten sposób radna chce upamiętnić bohaterską śmierć Tadeusza Komorowskiego ps. „Roman”, Kazimierza Komorowskiego ps. „Otto” i Stanisława Komorowskiego ps. „Sęp”. 

Bracia z Jeziorny walczyli w Powstaniu Warszawskim, zginęli na polach niedaleko konstancińskiego ratusza. Polscy żołnierze w drodze do Kierszka zostali zaatakowani przez Niemców z jednostki stacjonującej w Domu Dziecka w Klarysewie. Budynek usytuowany na wzniesieniu, pozwalał na kontrolowanie rozległego terenu. Powstańcy dostali się pod grad kul wystrzeliwanych z okien budynku. Trzej bracia Komorowscy zginęli na miejscu. Teraz spoczywają w jednej mogile na Cmentarzu Powstańców Warszawy w Powsinie.


Można zgłaszać uwagi

Wnioskiem (można go pobrać poniżej) zajmie się zespół konsultacyjny działający przy Radzie Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Ponadto – zgodnie z § 7 uchwały nr 332/VII/21/2016 RM z 29 czerwca 2016 r. w sprawie zasad rozpatrywania wniosków o nadanie nazw miejscom publicznym w gminie Konstancin-Jeziorna – zainteresowane osoby prawne i mieszkańcy gminy w ciągu 21 dni po ogłoszeniu propozycji nadania nazwy miejscu publicznemu mogą zgłaszać swoje opinie oraz zgłosić chęć udziału w pracach zespołu.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2019-09-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer