Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mniej plastiku w ratuszu i jednostkach

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz podległe gminie jednostki rezygnują z używania jednorazowych m.in. naczyń, sztućców, kubeczków, torebek i opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych. Stosowne zarządzenie w tej sprawie wydał burmistrz Kazimierz Jańczuk.


W trosce o środowisko

Decyzja zakazująca zamawiania i używania w Urzędzie Miasta i Gminy oraz w jednostkach organizacyjnych gminy m.in. plastikowych sztuców, talerzyków, kubków, pojemników na żywność, słomek i innych produktów z tworzyw sztucznych jest podyktowana troską o środowisko.


Znikną z imprez

Jednorazowe opakowania z plastiku i styropianu znikną też z imprez organizowanych przez gminę i jednostki jej podległe, m.in. Konstanciński Dom Kultury czy Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zastąpią je przedmioty wielokrotnego użytku lub jednorazowe, ale wykonane w całości z materiałów podlegających kompostowaniu lub biodegradacji. Gmina będzie także preferować dostawców, którzy stosują dla swoich produktów opakowania inne niż z tworzyw sztucznych.


Jeden wyjątek

Powyższe zmiany obowiązują od 30 grudnia 2019 r. Z jednym wyjątkiem. Aby wykorzystać zapasy i nie produkować zbędnych odpadów, do 31 grudnia 2020 r. burmistrz dopuścił możliwość korzystania w magistracie i gminnych jednostkach z dystrybutorów wody źródlanej i innych napojów wyposażonych
w jednorazowe kubki.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-01-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer