Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Trebunie–Tutki porwały publiczność

W niedzielny wieczór (5 stycznia) Konstanciński Dom Kultury rozbrzmiewał góralską muzyką. A to za sprawą koncertu noworocznego w wykonaniu zespołu „Trebunie-Tutki”. Było wesoło i świątecznie.


Koncert noworoczny

Koncerty noworoczne organizowane przez Konstanciński Dom Kultury są już tradycją. W ubiegłym roku na scenie Hugonówki, z autorskimi pastorałkami, wystąpiła Ania Rusowicz. Tym razem, w minioną niedzielę (5 stycznia), w Konstancinie-Jeziornie zaprezentowała się muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca – zespół „Trebunie-Tutki”.


Niepowtarzalny styl

Sala widowiskowa domu kultury wypełniona była po brzegi. Publiczność miała okazję usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki, ale nie tylko. Zespół sięgając do źródeł kultury, nie tylko góralskiej, zaprezentował też to co najpiękniejsze w muzyce Trebuniów. Charakterystyczne aranżacje utworów opierały się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej i niepowtarzalnym stylu wykonawczym. Było wesoło i świątecznie.


Galeria zdjęć

Fot. Andrzej Piętka

Autor: Anna Bakalarczyk

2020-01-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer