Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Weekend pełen trakcji

W ten weekend nie siedź w domu. Zobacz nasze propozycje, gdzie warto się wybrać i co zobaczyć. A jest w czym wybierać: wieczór filmowy z Marylin Monroe, warsztaty rodzinne i rysunkowe, wernisaż Ewy Panasiuk, widowisko muzyczne oraz koncert kolęd w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego.


Kino z Marylin

Weekend rozpoczynamy „Bezsenną nocą” w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15). W piątek (17 stycznia) bohaterką  pierwszego w nowym roku maratonu filmowego będzie legendarna Marylin Monroe, ikona kina i jedna z największych gwiazd Hollywood. Na dużym ekranie zobaczyć trzy amerykańskie klasyki z udziałem gwiazdy – komedię, musical oraz thriller, wszystkie z lat 50. Zapraszamy od godz. 19.00. Wstęp wolny.


Warsztaty, wernisaż i widowisko

W sobotę (18 stycznia) o godz. 15.00 w Hugonówce odbędą się warsztaty rodzinne. Tym razem jego uczestnicy, ze starych niepotrzebnych firanek, uszyją worki na zakupy. KDK zapewnia materiały. Koszt udziału w warsztatach to 8 zł od osoby. 

O godz. 17.00 w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wernisaż obrazów Ewy Panasiuk, absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, przez lata związanej zawodowo z Konstancińskim Domem Kultury. Na wystawie zobaczymy prace malarskie z różnych okresów twórczości artystki, a także fotografie, będące pamiątką spotkań z mieszkańcami Konstancina-Jeziorny. Wstęp wolny.

O godz. 18.00 zapraszamy z kolei na taneczno-muzyczne widowisko w wykonaniu mistrzów stepowania. Zobaczymy i usłyszymy flamenco, step irlandzki i amerykański, taniec współczesny oraz muzykę ethnojazzową graną na żywo. Wstęp płatny – 60 zł.


Rysunek i koncert

W niedzielę (19 grudnia), w godz. 10.00–16.00, w Hugonówce odbędą się warsztaty rysunkowe. Tym razem uczestnicy będą rysować postać człowieka. Instruktor, Aleksander Ryszka – artysta malarz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, nauczy podstaw mierzenia proporcji, komponowania postaci na płaszczyźnie, pokaże też technikę rysowania węglem. Zajęcia dla dorosłych i młodzieży (14+) są płatne. Koszt to 150 zł (płatne na miejscu przed warsztatami). Zapisy i informacje: info@pracowniaslomczyn.pl lub nr tel. 693 331 689.

Weekend zakończymy koncertem kolęd i pastorałek. W niedzielę na scenie Hugonówki wystąpi Konstanciński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Stawarskiego i przy akompaniamencie pianistki Doroty Stawarskiej. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki – do odbioru w recepcji KDK w dniu koncertu.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-01-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer