Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Radiowa Jedynka w sobotę z Konstancina-Jeziorny

W sobotę 14 kwietnia od godz. 9.10 w Radiowej Jedynce audycja „Jedyne takie miejsce” prowadzona na żywo z Konstancina-Jeziorny. Monika Tarka i Robert Kilen przespacerują się malowniczymi uliczkami i po Parku Zdrojowym, porozmawiają z pasjonatami historii Konstancina-Jeziorny i wyjątkowymi mieszkańcami, zwiedzą najpiękniejsze wille oraz opowiedzą o tężni solankowej i Parku Zdrojowym. Zapraszamy do słuchania audycji na żywo z Konstancina-Jeziorny.

Przed wojną Kurier Warszawski pisał, że w Konstancinie nie można się nudzić. Bywali tam artyści, aktorzy, a warszawska elita wybudowała tam swoje domy. W czasie "Jedynego takiego miejsca" też nie będzie nudy. Wystąpi jazzowy Warsaw Dixielanders oraz zaprezentują się dzieci z grupy musicalowej. Monika Tarka i Robert Kilen zaproszą słuchaczy również na lokalne ciasto...co to za ciasto? Konstancin-Jeziorna to nie tylko zdrowe powietrze i zabawa, ale również miejsce z tradycjami papierniczymi. To stąd dostarczono papier na druk Konstytucji 3-go maja.

Nie może oczywiście zabraknąć tradycji. Wokół Konstancina rozciąga się mikroregion Urzecze. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego smaki i kultura? To wszystko w sobotę od 9.10 rano do południa na antenie Jedynki.Zapraszamy na radiową wycieczkę.

Sobota 14 kwietnia, od godz. 9.10: Jedyne takie miejsce, autorzy programu Monika Tarka i Robert Kilen, Program 1 Polskiego Radia.

Autor:

2018-04-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer