Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Rower miejski wraca po zimie

Po zimowej przerwie na ulice wraca Konstanciński Rower Miejski. Od najbliższej niedzieli, 1 marca znów będzie można korzystać z wypożyczalni jednośladów. Przypominamy, pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne.

Konstanciński Rower Miejski został uruchomiony 13 czerwca 2014 r. Od czasu inauguracji do zakończenia sezonu (30 listopada) jednoślady były wypożyczane 6 486 razy, a liczba zarejestrowanych użytkowników KRM i mieszkańców Konstancina-Jeziorny, posiadających konta w warszawskich systemach sięgnęła 1115.

Miesiącem największej aktywności użytkowników w Konstancinie-Jeziornie był lipiec. W tym miesiącu odnotowano również dzienny rekord wypożyczeń - 19 lipca rowerzyści sięgali po jednoślady KRM 120 razy.

W najbliższą niedzielę (1 marca) po zimowej przerwie rowery znów wyjadą na ulice. Do dyspozycji mieszkańców jest 5 stacji (wykaz poniżej) i 55 jednośladów. Przypominamy, pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Później zapłacimy: 1 zł (od 20 do 60 min), 3 zł (druga godzina), 5 zł (trzecia godzina) i 7 zł (czwarta i każda następna godzina). 

Żeby móc korzystać z KRM należy się najpierw zarejestrować (można to zrobić TUTAJ). Trzeba też wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 minuta i gotowe - można już korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Przypomina, że KRM jest w pełni kompatybilny ze stołecznym Veturilo. Rowerzyści z Konstancina-Jeziorny mogą korzystać zarówno z jednośladów KRM, jak i Veturilo bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.

Stacje Konstancińskiego Roweru Miejskiego:

  • Klarysew - ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską)
  • Mirków - ul. Mirkowska (parking przy Wydziale Planowania Przestrzennego UMiG),
  • Grapa - ul. Wilanowska (parking przy poczcie),
  • Park Zdrojowy - (główna aleja wejściowa do parku - od ul. Piłsudskiego)
  • Skolimów - (przy Ośrodku Pomocy Społecznej)

Autor: Patryk Siepsiak

2015-02-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer