Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Urzecze zdobywa serca

Urzecze zdobywa kolejne serca miłośników kultury ludowej. Należy do nich m.in. Paweł Wroński, dziennikarz i fotograf, który temu pięknemu regionowi nad Wisłą poświęcił obszerny artykuł w najnowszym numerze magazynu "Świat. Podróże. Kultura".

Paweł Wroński w swoim artykule nie tylko przybliża historię Urzecza, ale przede wszystkim zaprasza czytelników na dwa wielkie tegoroczne wydarzenia nad Wisłą. 

Pierwsze z nich to oczywiście Flis Festiwal (9 i 10 maja), który w tym roku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Choć do imprezy zostało jeszcze kilka miesięcy, jej organizatorzy uchylili już rąbka tajemnicy. W Gassach rozbrzmiewać będzie muzyka ludowa (Łurzycanki) oraz folkowa (Joanna Słowińska z zespołem). W programie festiwalu też m.in.: warsztaty tradycyjnego rzemiosła - szkutnictwa, wikliniarstwa, pszczelarstwa, kowalstwa, a także parada tradycyjnych żaglowców, regaty na wiosłach, pociąg flisacki na rzece, a po zachodzie słońca - flisackie ognisko z muzyką na żywo. Więcej szczegółów już wkrótce. 

Nie mniej ciekawie zapowiadają się także Zielone Świątki na Urzeczu. Będzie się działo: orszak łodzi o żaglach rozprzowych po Wiśle, rajd rowerowy na orientację, pokazy tańców ludowych, warsztaty kulinarne i występy muzyczne zespołów - to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji, na które możemy liczyć 24 maja na nabrzeżach Wisły w Górze Kalwarii, Karczewie, Gassach, Ciszycy i Miedzeszynie. Z kolei 25 maja impreza zawita do dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy.  

Artykuł autorstwa Pawła Wrońskiego można przeczytać na jego internetowym blogu. Znajdziemy go pod adresem: pawelwronski.wordpress.com. Zachęcamy do lektury.

Polecamy też strony:

Autor: Patryk Siepsiak

2015-02-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer