Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

II Konstanciński Piknik Rotariański

Klub Rotary Warszawa Konstancin ponownie organizuje piknik pod hasłem „STOP udarom mózgu”. Będą bezpłatne badania, wykłady oraz atrakcje dla dzieci. Zapraszamy 16 września do Centrum Terapii Narządu Ruchu BiałyDom, ul. Mostowa 5 w Konstancinie- Jeziornie oraz do Parku Zdrojowymkoło „Hugonówki”, w godz. 13.00-17.00.

Jak niebezpieczny jest udar mózgu? Jak można wcześnie rozpoznać jego symptomy? Wiedzę o tych zagadnieniach powinien posiadać każdy, gdyż udar mózgu jest najpoważniejszą chorobą naczyniową mózgu oraz jednym z największych problemów w medycynie.


Wiedza ratująca życie

Podczas II Pikniku zdobędziemy informacje o tym, jak niebezpieczny jest udar mózgu, jak zmniejszyć ryzyko jego wystąpienia oraz rozpoznać objawy. Fundacja DKMS będzie zachęcać do rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego dla chorych na białaczkę, Fundacja Krewniacy do honorowego oddawania krwi. Zbierane będą również fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych po udarze, który zostanie przekazany osobom, będącym pod opieką stowarzyszenia „Udarowcy - Liczy się wsparcie”. Chętni mogą wspomóc ten cel poprzez zakup „cegiełki” w cenie 30 zł, uprawniającej do wstępu na koncert po zakończeniu pikniku, w sali widowiskowej „Hugonówki”, około godziny 17.30.

Dla dzieci i dorosłych

Przewidziano liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Dorosłych zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania w turnieju o puchar Klubu Rotary Warszawa Konstancin w konkurencji Bubble Footall czyli „piłkarzyki”. To widowiskowa gra rozgrywana w plenerze na nadmuchiwanym boisku. Każdy może być zawodnikiem, nieważna płeć czy wiek. Drużyny liczą po 5 osób. Chętni mogą nadsyłać zgłoszenia na adres: jaroslaw.mika@konstancinrotary.pl. A na zakończenie dla wszystkich koncert wokalisty Rafała Majewskiego.


Konstancińscy rotarianie

Klub Rotary Warszawa Konstancin, działając na rzecz mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, w ub. latach wyposażył w sprzęt multimedialny świetlice środowiskowe w Mirkowie i na Grapie, a w tym roku świetlicę w Oddziale Dziecięcym STOCER-u. Konstancińscy rotarianie przekazali gminie Book Stop – samoobsługową wypożyczalnię książek w Parku Zdrojowym, oraz kolejne służące pacjentom CKR-u i Szpitala Neurologicznego Sue Ryder. Piknik organizowany jest przy wsparciu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A., Boehringer Ingelheim oraz Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Partnerem medialnym jest „Przegląd Piaseczyński”.

Autor: Autor:

2017-09-15

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer