Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Koperta życia trafi do seniorów

W trosce o zdrowie i życie swoich mieszkańców, gmina Konstancin-Jeziorna rozda „Koperty życia”. Akcja skierowana jest do osób starszych, samotnych i przewlekle chorych.

W jednym miejscu

Konstancin-Jeziorna jest kolejnym samorządem w Polsce, który będzie prowadził na swoim terenie akcję edukacyjną "Koperty życia". Na czym ona polega? Jest to ściśle określony sposób przechowywania podstawowej informacji medycznej na temat zdrowia seniora. Dzięki czytelnemu oznakowaniu graficznemu dokumentacja medyczna w łatwy sposób jest dostępna dla służb medycznych udzielających pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Dla kogo?

Już w październiku do osób starszych, samotnych i przewlekle chorych, mieszkających na terenie gminy Konstancin-Jeziorna,  trafią pierwsze zestawy składające się z: plastikowej, zamykanej na zatrzask koperty; karty informacyjnej (ankiety), która zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia, zażywanych lekach, ewentualnych uczuleniach jej właściciela oraz naklejki, do umieszczenia na drzwiach lodówki. Dodatkowo konstancińska "Koperta życia" będzie wzbogacona o plastikową kartę ICE, na której seniorzy mogą zapisać dane dotyczące swojej grupy krwi i numer osoby, którą należy poinformować w razie wypadku.

Pomysł i dystrybucja

Pomysł wprowadzenia "Kopert życia" wyszedł od Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. Jej członkowie podpatrywali, jak akcja prowadzona jest w innych miastach. Wystąpili też do władz gminy o sfinansowanie wydania kopert. Na początek magistrat zakupi pół tysiąca pakietów.

Wkrótce podamy więcej szczegółów na temat dystrybucji "Kopert życia".

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2017-09-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer