Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gospel Piast & Grapa Family

Od początku swojej działalności chór specjalizuje się w muzyce gospel i negro spiritual. Ponadto w swoim repertuarze ma różne pieśni religijne, od klasycznych, tradycyjnych kolęd polskich i obcych (m.in. XIV- i XV-wiecznych kolęd łacińskich i staroangielskich) po znane amerykańskie standardy okołoświąteczne, pieśni pasyjne i wielkopostne. Zespół współpracuje ze znanym pianistą i aranżerem jazzowym, Fryderykiem Babińskim.


Instruktor Aleksandra Puacz-Markowska - założycielka i dyrygent chóru, muzykolog, wokalistka i pedagog. Solistka, kameralistka i managerka zespołu wokalnego „Ars Antiqua”. Wielokrotnie brała udział w wykonaniu dzieł wokalno-instrumentalnych dawnych mistrzów baroku i renesansu, śpiewając partie solowe mezzosopranu. Koncertowała w kraju i za granicą, zdobywając wraz z zespołem czołowe nagrody na festiwalach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. w Niemczech i we Włoszech). Od kilku lat zajmuje się działalnością pedagogiczną, kształcąc młodych wokalistów i śpiewaków.

Autor: KDK

2014-09-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer