Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Teatr Impro Ab Ovo

„Matką założycielską” grupy teatralnej Impro Ab Ovo jest instruktor Katarzyna Michalska - aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi, a także pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych 321 Improff, odbywającego się w Konstancinie-Jeziornie. Impro Ab Ovo działa przy Konstancińskim Domu Kultury. 

Impro to trening umysłu dla każdego: dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także osób starszych. Są to proste zabawo-ćwiczenia o charakterze improwizowanych scenek teatralnych, które w niesamowity sposób pobudzają nasz mózg do działania oraz sprawiają, że myślimy szybciej, lepiej zapamiętujemy i mamy lepszą koncentrację. Sztuka improwizacji uczy umiejętności szybkiego kojarzenia, błyskotliwości i asertywności. Główna zasada impro brzmi: „akceptuj” i dotyczy ona akceptowania zarówno siebie, jak i innych, przez co praca w grupie staje się nie tyle łatwiejsza, co bardziej twórcza. Inna zasada brzmi: „wszystko, co mówi partner, jest lepsze od tego, co mówię ja”. Świadomość, że każdy, nawet słaby z pozoru pomysł, może nas zainspirować, otwiera uczestników na świat i ludzi. Znając gry i ćwiczenia impro, możemy trenować wszędzie i z każdym: rodzice z dziećmi, nauczyciele z uczniami itd. Impro to skarbnica gier towarzyskich, których najważniejszą cechą jest to, że zbliżają ludzi.

Więcej na www.teatrabovo.pl

Autor: Magdalena Gordon-Wesołowska (KDK)

2014-09-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer