Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Niezapomniane chwile w Hranicach

Tuż przed wakacjami młodzież ze szkoły przy ul. Bielawskiej odwiedziła miasto partnerskie Konstancina-Jeziorny - Hranice w Republice Czeskiej. 

W dniach od 1 do 5 czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 wraz z opiekunami przebywała na terenie miasta partnerskiego Hranice na Morave. Po powrocie podzielili się z nami swoimi wrażeniami. 

"Pięknie położona miejscowość, wspaniałe przyjęcie ze strony gospodarzy oraz znakomita pogoda - to czynniki, które sprawiły, że wyjazd ten można uznać za wyjątkowo udany.

Program był bardzo aktywny, pełen atrakcji turystycznych. Zwiedzaliśmy zabytkowe miasto Hranice, a także odwiedziliśmy pobliski Hostyn - miejsce kultu religijnego. Nie zabrakło też wrażeń sportowych (zawody sportów drużynowych, wycieczka hulajnogami wzdłuż miejscowej rzeki Becvy, jazda konna). Mieliśmy także okazję zwiedzić miejscową szkołę i mimo świadomości zbliżających się wakacji, wraz ze swoimi czeskimi kolegami i koleżankami, uczestniczyliśmy w pokazowych lekcjach.

Czas spędzony u naszych południowych sąsiadów był znakomitym i wartościowym okresem dla wszystkich uczestników. Zdecydowanie przyczynił się również do rozwoju przyjaźni między naszymi gminami.

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3

Wyjazd młodzieży do Hranic jest kontynuacją współpracy, jaką nasze miasta prowadzą od 2006 roku. Opiera się ona głównie na wymianie grup szkolnych, sportowych i muzycznych. Grupy z Hranic biorą aktywny udział w organizowanych przez Konstancińską Szkołę Muzyczną: Festiwalu Muzyki Kameralnej oraz Spotkaniach Chóralnych. Hranice, dzięki dogodnemu połączeniu kolejowemu są też chętnie odwiedzane przez inne grupy mieszkańców, w szczególności z konstancińskich Kół Seniorów. 

Autor: Piotr Stankiewicz

2015-07-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer