Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Wizyta niemieckich gości

Na przełomie września i października konstancińska "dwójka" gościła uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Denzlingen. Przyjazd niemieckiej młodzieży został zorganizowany w ramach realizacji wspólnego projektu pt. "Zdrowo żyć".

Do Polski przyjechali uczniowie z Realschule am Mauracher Berg w Denzlingen, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny. Program wizyty trwającej od 27 września do 5 października i zorganizowanej w ramach realizacji wspólnego projektu "Zdrowo żyć, czyli uprawiać sport i zdrowo się odżywiać" obfitował w liczne atrakcje. Oprócz zajęć sportowych oraz warsztatów prozdrowotnych, młodzież zwiedziła m.in. Zamek Królewski i warszawską starówkę. Nie zabrakło też wycieczek m.in. do Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Czerska. Uczniowie odwiedzili również Centrum Nauki Kopernik, gdzie zgłębiali tajniki otaczającego nas świata oraz spotkali się z Kazimierzem Jańczukiem, burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna i jego zastępca  - Ryszardem Machałkiem.

Projekt "Zdrowo żyć, czyli uprawiać sport i zdrowo się odżywiać" dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży".

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer