Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Wizyta uczniów z Barcelony

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie zacieśniają więzi z rówieśnikami z Hiszpanii. Pod koniec kwietnia odwiedzili swoich kolegów z Escola Pia Sarrià-Calassanç, a w maju goście z Barcelony zawitali do naszej gminy.

Szkoła w Słomczynie już od kilkunastu lat uczestniczy w międzynarodowych wymianach uczniowskich. Dzieci regularnie odwiedzają i poznają obyczaje swoich rówieśników z Włoch, Finlandii, Francji, Holandii, a ostatnio nawet z Hiszpanii.

Pod koniec kwietnia dziewiętnaście osób z klasy V i VI szkoły podstawowej spędziło tydzień w Barcelonie. Uczniowie odwiedzili swoich kolegów z Escola Pia Sarrià-Calassanç. Program wycieczki obfitował w liczne atrakcje. Uczestnicy wymiany zwiedzili wiele zabytków, wśród których nie mogło zabraknąć m.in.: Sagrady Familii, muzeum Antoniego Gaudiego czy dzielnicy gotyckiej. Nie obyło się bez kąpieli w morzu. Była też okazja, by podziwiać krajobraz śródziemnomorski, a także skosztować hiszpańskiej kuchni.

Klika tygodni później, na początku maja, do gminy Konstancin-Jeziorna z rewizytą zawitali goście z Barcelony. Katalończycy zwiedzili m.in. Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie, Pałac w Wilanowie, fabrykę E. Wedla, Park Łazienkowski, warszawską starówkę. Byli też w Centrum Nauki Kopernik i planetarium. Z polskimi i hiszpańskimi uczniami spotkały się też władze gminy - burmistrz Kazimierz Jańczuk i jego zastępca - Ryszard Machałek, którzy wręczyli wszystkim drobne upominki. Nie zapomniano o pamiątkowym zdjęciu.

Wymiany szkolne w "czwórce" organizowane są przez Clair Pater, nauczycielkę języka angielskiego. W tym roku uczniami opiekowały się Aneta Pokorska i Monika Zwierzyńska.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer