Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Z Pisogne do Słomczyna

Zespół Szkół nr 4 w Słomczynie kontynuuje współpracę ze szkołą Istituto Comprensivo w Pisogne, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny. Pod koniec września nasi uczniowie odwiedzili swoich włoskich kolegów, a od 15 października goście z Pisogne goszczą w naszej gminie. 


Wiele atrakcji

Zespół Szkół nr 4 im. Jana Mejstera od lat organizuje i uczestniczy w międzynarodowych wymianach uczniowskich. Pod koniec września młodzież ze Słomczyna spędziła sześć dni w Pisogne, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny. Uczniowie odwiedzili swoich kolegów ze szkoły Istituto Comprensivo “Ten. Giovanni Corna Pellegrini”. Program wizyty obfitował w liczne atrakcje, dzięki którym można było bliżej poznać włoską kulturę i kuchnię. Dzieci z opiekunami - nauczycielkami Clair Pater i  Anetą Pokorską - odwiedzili m.in. EXPO w Mediolanie. Wielkim przeżyciem była dla nich także wycieczka do miasteczek - Bergamo i Brescia oraz wyprawa do Val Camonica, jednej z najstarszych dolin w środkowych Alpach.

Wizyta oficjalnej delegacji

25 września, na zaproszenie burmistrza Diego Invernici, do Pisogne przybyła oficjalna delegacja z Konstancina-Jeziorny. Burmistrz Kazimierz Jańczuk, Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej oraz Tomasz Kucza - dyrektor ZS nr 4 w Słomczynie uczestniczyli w nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Pisogne. Spotkanie było poświęcone rozwojowi współpracy obu miast bliźniaczych. 

Z Pisogne do Słomczyna

Klika tygodni później, 15 października, do gminy Konstancin-Jeziorna z rewizytą zawitali goście z Włoch. Dwudziestu uczniów z Pisogne oraz dwóch nauczycieli zwiedziło m.in. Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie, fabrykę czekolady E. Wedla, Park Łazienkowski, warszawską starówkę i stadion narodowy. Byli też w Centrum Nauki Kopernik i planetarium. Z kolei w miniony piątek (16 października) z polskimi i włoskimi uczniami spotkał się burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer