Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Konstancińska Karta Dużej Rodziny

Tańszy dostęp do obiektów kulturalnych i sportowych, zniżki komunikacyjne, a od niedawna także niższe opłaty za odbiór śmieci - to tylko niektóre z ulg dla rodzin wielodzietnych w ramach konstancińskiej Karty Dużej Rodziny.

Gmina Konstancin-Jeziorna stawia na politykę prorodzinną. Jej efektem jest uruchomienie programu wsparcia rodzin wielodzietnych. Kartę Dużej Rodziny ma już 58 rodzin mieszkających w naszej gminie, łącznie 307 osób.

Profitów jakie daje karta wielkości dowodu osobistego jest dużo. Jej posiadacze mogą liczyć m.in. na tańsze przejazdy komunikacją publiczną, niższe nawet o 50 proc. opłaty za pobyt dzieci w gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Rodziny wielodzietne taniej (o 50 proc.) zapłacą też m.in. za bilety wstępu na imprezy organizowane przez podmioty podległe gminie oraz za zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Niedawno do listy zniżek doszła kolejna. Na ostatniej sesji, konstancińscy rajcy podjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia dopłaty za odbiór posegregowanych odpadów komunalnych dla rodzina wielodzietnych. Wynosi ona 30 proc. na każdą osobę w rodzinie.

Karta wydawana jest bezpłatnie na wniosek rodzica lub opiekuna. Formularz (dostępny poniżej) należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Warszawskiej 32 (pok. nr 4). Więcej szczegółów można uzyskać w Wydziale Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG (tel.: 22-717-53-69 lub 22-717-53-99 wew. 111).


Firmy i instytucje, które oferują zniżki dla posiadaczy KDR:


I. Niepubliczne Przedszkole “Klubik Bączek”

ul. Lipowa 12 B, 05-520 Konstancin-Jeziorna

1. Zastosowanie zniżki w wysokości czesnego:

-15% na pierwsze dziecko,

-30% na drugie dziecko,

-35% na trzecie i każde następne dziecko.

2. Zastosowanie zniżki w opłacie wpisowej:

-50% na pierwsze dziecko objęte programem,

-100% na drugie i każde kolejne dziecko.


II. Przedszkole Niepubliczne “Akademia Pana Adama”

ul.Warszawska 200/96 A, 05-520 Konstancin-Jeziorna

- indywidualne “podejście” do każdego złożonego wniosku o przyjęcie dziecka (dzieci) do przedszkola,

- korzystne rabaty, bonifikaty i promocje dla dzieci z rodzin wielodzietnych,

-ulgi w opłatach za zajęcia dodatkowe (dodatkowe opłaty rodziców z tytułu organizacji “dalszych”

wycieczek, wyjazdów oraz innych imprez okolicznościowych wynikających z działalności placówki,

-w indywidualnych przypadkach możliwość czasowego “zawieszenia” opłaty czesnego.III. Klubokawiarnia “Papierowy Latawiec”

ul. Wojska Polskiego 3, 05-520 Konstancin-Jeziorna

- 40 % zniżki na wejście na salę zabaw dla każdego dziecka w rodzinie objętej Programem Wsparcia Rodzin Wielodzietnych bez ograniczeń wiekowych,

- 40% zniżki na napoje i słodycze dla rodziców i dzieci w rodzinie objętej Programem Wsparcia Rodzin Wielodzietnych.

Wszystkie firmy i instytucje przystępujące do programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych będą miały charakterystyczne naklejki, po których uczestnicy programy będą mogli rozpoznać wszystkich przyjaznych w gminie Konstancin-Jeziorna rodzinom wielodzietnych.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-09-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer