Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Rodziny z minimum trójką dzieci mogą składać wnioski o przyznanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Jej posiadacze mniej zapłacą m.in. za bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem tej konstancińskiej i uprawnia do zniżek, które jej posiadaczom oferują zarówno instytucje państwowe, jak i firmy prywatne z terenu całego kraju. W programie uczestniczą już m.in. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Kopalnia Soli "Wieliczka", Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Białowieski Park Narodowy i Stadion Narodowy. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom wielodzietnym systematycznie się powiększa.

KDR przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Wniosek o wydanie karty można pobrać poniżej. Znajduje się on również na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wypełniony formularz należy złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Rycerskiej 13 w Konstancinie-Jeziornie. Uwaga! Składając wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny trzeba ponadto okazać oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających stanowienie rodziny wielodzietnej. Szczegóły w załączniku.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: rodzina.gov.pl.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-09-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer