Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Karta mieszkańca od stycznia, zostań jej partnerem

Konstancinianie będą mieć swoją kartę mieszkańca. Dzięki niej od stycznia przyszłego roku mniej zapłacą m.in. za: bilety komunikacji miejskiej, płatne zajęcia w domu kultury i ośrodku sportu oraz żłobek. To jednak nie wszystko. Obecnie magistrat poszukuje partnerów, którzy przyłączą się do programu.

Program "Konstancińska Karta Mieszkańca" skierowany jest do mieszkańców naszej gminy. O kartę będą mogły ubiegać się także osoby niezameldowane w niej, pod warunkiem, że swój podatek dochodowy rozliczają w piaseczyńskim urzędzie skarbowym. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia KKM. Wszystko będzie gotowe na 1 stycznia 2015 r. 

Na jakie profity mogą liczyć posiadacze karty mieszkańca? Przede wszystkim będą to zniżki na okresowe bilety komunikacji publicznej, płatne zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (rabat 10 proc.). Z kolei rodzice maluszków mniej zapłacą za gminny żłobek. – Program ma na celu zachęcić społeczność lokalną do aktywnego życia i ułatwić korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. –  Zachęcamy lokalne firmy do uatrakcyjnienia naszej oferty. 

Przedsiębiorców, którzy chcieliby przyłączyć się do programu KKM prosimy o przesłanie, w formie pisemnej, swoich ofert na adres e-mail: mgolebiowska@konstancinjeziorna.pl, faksem na nr 22-75648-85 lub pocztą tradycyjną: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna, z dopiskiem na kopercie „Konstancińska Karta Mieszkańca”.

Otrzymane zgłoszenia zostaną opublikowane na stronie internetowej: www.konstancinjeziorna.pl w zakładce „Konstancińska Karta Mieszkańca” oraz w papierowym Biuletynie Informacyjnym Gminy Konstancin-Jeziorna, wydawanym co miesiąc.

Szczegóły dotyczące wprowadzenia KKM można znaleźć w uchwale Rady Miejskiej nr 635/VI/47/2014 za dnia 10 września 2014 r.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer