Karta mieszkańca - ruszyło przyjmowanie wniosków

Można już składać wnioski o wydanie Konstancińskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze mniej zapłacą m.in. za: bilety komunikacji miejskiej, płatne zajęcia w domu kultury i ośrodku sportu oraz żłobek.

Karta wydawana jest bezpłatnie pełnoletnim mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna, rozliczającym swój podatek dochodowy w piaseczyńskim urzędzie skarbowym. Aby ją otrzymać, należy złożyć wypełniony wniosek, wraz z aktualnym zdjęciem. Formularze dostępne są w konstancińskim magistracie, a także na naszej stronie internetowej (do pobrania poniżej). Gotowe karty będą do odbioru w Wydziale Oświaty, Kultury i Zdrowia, od 2 stycznia 2015 r.

Na jakie profity mogą liczyć posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca? Przede wszystkim będą to zniżki na okresowe bilety komunikacji publicznej, płatne zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (rabat 10 proc.). Z kolei rodzice maluszków mniej zapłacą za gminny żłobek. – Program ma na celu zachęcić społeczność lokalną do aktywnego życia i ułatwić korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Zachęcamy lokalne firmy do uatrakcyjnienia naszej oferty.

Szczegółowe informacje o KKM można znaleźć w załączonym poniżej regulaminie.

Warto przeczytać:

Autor: Patryk Siepsiak