Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Autobusy linii L od 1 marca wracają na trasy

To już pewne. Od 1 marca na swoje stałe trasy wrócą autobusy zawieszonych linii lokalnych L14, L15, L16, L21 i L42. W poniedziałek (22 lutego) gmina Konstancin-Jeziorna i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisali umowę z nowym przewoźnikiem wyłonionym w drodze przetargu.

Dni kursowania linii zastępczej Z14, uruchomionej w zamian za zawieszone „elki”, są już policzone. Od poniedziałku (1 marca), po ponad miesiącu nieobecności, na mapę komunikacyjną gminy Konstancin-Jeziorna i swoje dotychczasowe trasy wracają autobusy linii L14, L15, L16, L21 i L42.


Umowa podpisana

W poniedziałek (22 lutego) gmina Konstancin-Jeziorna i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisali umowę z nowym przewoźnikiem. Od 1 marca linie lokalne w naszej gminie będą obsługiwane przez firmę Przewóz Osób – Dariusz Średnicki z Karpina, która w postępowaniu przetargowym zaoferowała najniższą stawkę za wozokilometr w wysokości 4,31 zł netto. Nowa umowa obowiązuje do końca tego roku.


Od tego się zaczęło

Przypomnijmy. Warszawski ZTM, w porozumieniu z gminą Konstancin-Jeziorna, jeszcze w ubiegłym roku ogłosił przetarg na obsługę komunikacyjną linii lokalnych w gminie. Oferty złożyły trzy firmy – PKS Grodzisk Mazowiecki, PKS Tarnobrzeg i Przewóz Osób  Dariusz Średnicki. Najkorzystniejszą propozycję przedstawiła ta ostatnia. Jednak PKS Tarnobrzeg, którego oferta nie została wybrana, nie zgodził się z wynikiem przetargu i złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. W konsekwencji czego ZTM, do momentu jego rozpatrzenia, nie mógł podpisać umowy z nowym przewoźnikiem. Z tego powodu od 18 stycznia zawieszone zostały linie L14, L15, L16, L21 i L42 oraz uruchomiono linię zastępczą Z14. Rozstrzygnięcie zapadło 12 lutego. Tego dnia skład orzekający KIO oddalił odwołanie wniesione przez spółkę z Tarnobrzega, dając tym samym zielone światło dla podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.

Obowiązuje karta mieszkańca 

Informujemy też, że w autobusach linii L14, L15, L16, L21 i L42 oraz L28 honorowana jest Konstancińska Karta Mieszkańca upoważniająca jej posiadacza do bezpłatnych przejazdów na całej trasie.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-02-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer