Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpłatne szkolenia, są jeszcze wolne miejsca!

Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 25 lat. Do wyboru jest siedem bloków tematycznych skierowanych m.in. do rodziców, seniorów, przedsiębiorców czy rolników. Zapraszamy.


Podniesienie kompetencji

W ramach projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”, na podstawie umowy powierzenia grantu z Fundacją Promocji Gmin Polskich, planowane jest przeprowadzenie 25 dwudniowych bezpłatnych szkoleń dla 12-osobowych grup. Podczas zajęć uczestnicy nabędą umiejętności informacyjne, komunikacyjne, rozwiązywania problemów czy korzystania z usług publicznych. Gmina zapewnia też ciepły posiłek podczas trwania kursu.


Siedem bloków tematycznych

Dla potrzeb realizacji projektu samorząd zakupił 24 laptopy. Osoby powyżej 25. r.ż. mogą wziąć udział w jednym z siedmiu modułów szkoleniowych. Do wyboru są:

 • „Rodzic w internecie” – moduł adresowany do rodziców i opiekunów, a poświęcony jest przygotowaniu ich do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci oraz reagowania na sytuacje zagrożenia. Uczestnicy szkolenia m.in. poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, dowiedzą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich jak: złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. 
 • „Mój biznes w sieci” – przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną także dedykowane dla biznesu usługi e-administracji.

 • „Moje finanse i transakcje w sieci” – szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się załatwiać sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik będzie potrafił, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, płacić podatki oraz nauczy się również jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia lub świadczenia czy też występując o dowód osobisty.
 • „Działam w sieciach społecznościowych” – moduł przeznaczony jest dla osób, które chcą
  poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością oraz korzystać z cudzej ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego, współdziałać z innymi.
 •  „Tworzę własną stronę internetową (blog)” – moduł przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub bloga. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
 •  „Rolnik w sieci” – ten moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na
  szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć
  w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci
  uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi
  forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji – z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego – geoportalu, rozliczeń podatkowych online i usług, online dla ubezpieczonych w KRUS, usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 • „Kultura w sieci” – moduł adresowany jest do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury. Poznają podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność
  wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu
  bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.


Zapisy

Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu są zobowiązane do wypełnienia, podpisania i złożenia dokumentów określonych w regulaminie rekrutacji uczestnictwa w projekcie – dostępnych poniżej oraz w biurze projektu, znajdującym się w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 (Biuro Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, pok. nr 107) w godzinach pracy urzędu (pon. w godz. 9.00–17.00, wt.–pt. w godz. 8.00–16.00). Nabór kandydatów do projektu prowadzony jest na bieżąco do momentu uzyskania pełnej liczby uczestników (ponad 300 osób).

Do pobrania:

Autor: Biuro Pozyskiwania Środków Zewnętrznych

2019-09-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer