Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dni Konstancina 2019 – tak świętowaliśmy

Mnóstwo dobrej zabawy dla dzieci i dorosłych, świetne koncerty i szereg dodatkowych atrakcji. Tak wyglądał miniony weekend (15 i 16 czerwca) w Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z corocznego święta naszej gminy.

W tym roku na największą i najważniejszą imprezę plenerową w naszej gminie przygotowanych było wiele atrakcji. Zadbali o to: Konstanciński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Świętowaliśmy tradycyjnie dwa dni.


Koncertowa sobota

W sobotę (15 czerwca) w amfiteatrze odbył się przegląd lokalnych zespołów i grup artystycznych. Dzieci i młodzież mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i konkursach sportowych. W alejkach parkowych stanęły liczne stoiska handlowe, gastronomiczne i rękodzielnicze. Były też muzyczne gwiazdy. Wieczorem na deskach amfiteatru wystąpiła Kasia Cerekwicka. 


Parada w stylu retro

W niedzielę (16 czerwca) obchody Dni Konstancina rozpoczęła wielka parada retro, która przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa przeszła spod Starej Papierni do Parku Zdrojowego. Motywem przewodnim tegorocznego święta były lata 20. i lata 30., co znalazło swój wyraz w olśniewających strojach i zabytkowych samochodach z tego okresu. W kolorowej paradzie maszerowali przedstawiciele władz miasta – na czele z Kazimierzem Jańczukiem, burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna i Agatą Wilczek, przewodniczącą Rady Miejskiej – zaproszeni goście oraz mieszkańcy.


Piknik w Parku Zdrojowym

W Parku Zdrojowym na odwiedzających czekały dalsze atrakcje, takie jak: przejażdżki tricyklem oraz bicyklami, atelier fotograficzne, karykaturzysta, kataryniarz, wspólne tkanie gobelin oraz występy teatralne. Rozstrzygnięty został także konkurs na strój retro, w którym wystartowało 14 osób w kategorii indywidualnej i 7 grup w kategorii rodzinnej. Oto laureaci:

Kategoria indywidualna:

  1.  miejsce: Anna Szmaus;
    Wyróżnienia: Magdalena Oraniec-Glińska, Izabela Skonecka, Martyna Liszewska, Agnieszka Wybierek.

 Kategoria rodzinna:

  1.  miejsce – pensja pani Agnieszki Falenty: Zosia, Marysia, Wiktoria, Maja i Laura;
    Wyróżnienia: Bajkowscy, Strzeleccy, Budniccy, Marcin, Ignacy i Julian Wybierek.

Sportowych emocji dostarczył nam m.in. mecz retro oraz turniej siatkówki plażowej. Tłumy do amfiteatru ściągnął Kacper Kuszewski z koncertem „Album rodzinny”. Dwudniowa impreza zakończyła się z przytupem – dosłownie! Na Balu Apasza, czyli potańcówce w stylu lat 20. i 30. mieszkańcy bawili się do późnych godzin wieczornych. Następne Dni Konstancina już za rok! 


Galeria zdjęć

Fot. Andrzej Piętka

Autor: Antoni Pomianowski

2019-06-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer