Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Hala sportowa uroczyście otwarta

Uśmiech nie schodzi z twarzy dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. W środę (4 grudnia) oficjalnie oddano do użytku nową część placówki, w tym wymarzoną i wyczekiwaną halę sportową.

Koniec lekcji wychowania fizycznego w małej sali gimnastycznej. Uczniowie „jedynki” od niedawna ćwiczą w nowoczesnej hali sportowej, która stanęła przy szkole. W minioną środę (4 grudnia) obiekt został symbolicznie otwarty. 


Wyczekiwana inwestycja

Ale inwestycja zrealizowana przez gminę Konstancin-Jeziorna obejmowała znacznie więcej. Kosztem ponad 10,6 mln zł szkoła, oprócz hali z całym jej zapleczem, zyskała też nowoczesną kuchnię i stołówkę, dodatkowe szatnie dla uczniów oraz sale lekcyjne zlokalizowane na pierwszym piętrze dobudowanego skrzydła. Stara i nowa część budynku zostały połączone, a to wszystko powstało w trochę ponad rok.
– Dzisiaj spełniają się nasze marzenia – przyznała Paulina Karczmarczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1, podczas oficjalnego otwarcia nowej części budynku. – Udało się je zrealizować dzięki determinacji wielu osób i przychylności władz gminy, które z życzliwością podeszły do naszych apeli. Teraz możemy się cieszyć z obiektu na miarę XXI w.


Inwestycje w oświatę

Podczas środowej uroczystości nie zabrakło pięknych słów, podziękowań, gratulacji i uścisków dłoni. W otwarciu udział wzięli m.in. władze lokalne, absolwenci szkoły, nauczyciele, a także mieszkańcy Konstancina-Jeziorny. Jednak tego dnia najważniejsi byli uczniowie, którzy nie kryli radości z nowej sali.
– Inwestowanie w najmłodszych mieszkańców gminy jest naszym priorytetem – podkreślił Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Nigdy nie oszczędzaliśmy na oświacie.
Samorząd sukcesywnie realizuje ważne inwestycje w gminnych placówkach. Na rozbudowę czeka jeszcze Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie. Prace z tym związane rozpoczną się w przyszłym roku. – Ale o was nie zapominamy – zapewnił włodarz. – Plany na przyszłość to m.in. zagospodarowanie terenu wokół szkoły i wymiana nawierzchni boiska.


Przecięcie wstęgi

Po przemówieniach przyszedł czas na najbardziej uroczysty i wyczekiwany moment – symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali burmistrz Kazimierz Jańczuk, Paulina Karczmarczyk oraz przedstawicielka rady rodziców. Obiekt poświęcił ks. kan. Stanisław Leszek Jackiewicz, proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Później uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny oraz sportowy. Zwieńczeniem całej uroczystości był ogromny tort. 


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-12-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer