Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Karty trafiają do konstancińskich seniorów

Już prawie 400 osób odebrało konstancińską edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora. Dzięki niej osoby starsze mogą korzystać ze zniżek na usługi oferowane przez partnerów programu w całej Polsce.

Konstancińska edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora funkcjonuje w gminie od połowy maja. Inicjatorką jej wprowadzenia była Izabela Skonecka, radna miejska. Do tej pory kartę, która upoważnia do licznych zniżek i rabatów na terenie całego kraju odebrało już prawie 400 mieszkańców. 20 czerwca, podczas posiedzenia gminnej Rady Seniorów, Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO z Krakowa uroczyście wręczyli Ogólnopolskie Karty Seniora mieszkańcom, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o ich wydanie.

Masz 60 lat? Złóż wniosek

Kartę seniora może otrzymać każdy, kto ukończył 60 lat i jest mieszkańcem gminy Konstancin-Jeziorna. Wystarczy zgłosić się osobiście wraz z dokumentem tożsamości do Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Warszawska 23, pok. nr 1) w godzinach pracy urzędu. Karta zostanie wydana „od ręki”. Wzór wniosku dostępny jest w kancelarii urzędu (ul. Warszawska 32, pok. nr 4) oraz we wspomnianym Biurze Komunikacji Społecznej. Formularz można pobrać także TUTAJ

Już ponad 800 punktów

Obecnie „Ogólnopolską Kartę Seniora” honoruje ponad 800 punktów na terenie całej Polski (aktualny wykaz dostępny jest na stronie www.glosseniora.pl). W naszej gminie jej posiadacze na razie mogą liczyć na: 15 proc. zniżki na odpłatne wydarzenia organizowane w Konstancińskim Domu Kultury, 50 proc. rabat na płatne zajęcia prowadzone przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, 5 proc. rabatu na usługi oferowane w „Uzdrowisku Konstancin-Zdrój” oraz 15 proc. zniżki od całości rachunku w kawiarni „Hugonówka” przy ul. Mostowej 15. 

Zostań partnerem

Stowarzyszenie „Manko” z Krakowa, organizator „Ogólnopolskiej Karty Seniora, oraz konstanciński magistrat starają się o pozyskanie kolejnych partnerów. – Zapraszamy do partnerstwa instytucje i lokalne firmy – zachęca Łukasz Salwarowski, prezes stowarzyszenia. – Można do nas dołączyć w każdej chwili, trzeba tylko wesprzeć seniorów poprzez zaoferowanie im zniżek na różne usługi.
Stowarzyszanie nikomu niczego nie narzuca. Partner sam określa wysokość ulg, zniżek lub świadczeń dla seniorów. W zamian informacja o ofercie, dane teleadresowe firmy oraz jej logo zostaną umieszczane na stronie internetowej gminy oraz stronie www.glosseniora.pl. Dodatkowo firma lub instytucja otrzyma certyfikat i naklejkę informującą o honorowaniu karty, którą może oznakować np. drzwi wejściowe do lokalu lub swojej siedziby. Podmioty zainteresowane partnerstwem muszą wypełnić deklarację przystąpienia (można ją pobrać TUTAJ), a następnie dostarczyć ją do Biura Komunikacji Społecznej lub wysłać bezpośrednio na adres Stowarzyszenia MANKO (al. Słowackiego 46/30; 30-018 Kraków). Dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonów 22 201 19 73 i 12 429 37 28.

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2017-07-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer