Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Koło seniora i Łurzycanki świętowali

Koło Seniora Wsi Nadwiślańskich i zespół śpiewaczy „Łurzycanki” istnieją już 10 lat. Z tej okazji, w sobotę (16 listopada) w świetlicy wiejskiej w Czernidłach zorganizowano jubileuszowe obchody. Były gratulacje i mnóstwo życzeń. Wręczono też okolicznościowe statuetki.


Wspólny jubileusz

Seniorzy z Czernideł, Gassów i Łęgu ze śpiewem na ustach świętowali jubileusz 10-lecia. W sobotę (16 listopada) w świetlicy wiejskiej spotkali się członkowie Koła Seniora nr 11 Wsi Nadwiślańskich i działającego przy nim zespołu „Łurzycanki” oraz zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna i jego zastępcy – Ryszarda Machałka. 


Życzenia i statuetki

Do Czernideł przyjechali także przewodniczący konstancińskich kół seniora. Wszystkim udzieliła się podniosła atmosfera uroczystości. Były wspomnienia i wiele wzruszeń. Nie zabrakło podziękowań i życzeń dalszych długich lat działalności w zdrowiu i radości życia. Seniorzy otrzymali także pamiątkowe statuetki, które wręczyli przedstawiciele konstancińskiego samorządu. Całość zakończyło wspólne biesiadowanie.


[O zespole
]

Zespół śpiewaczy „Łurzycanki” powstał w 2009 r. przy Kole Seniora Wsi Nadwiślańskich, na bazie wcześniej istniejących zespołów „Gassowianki” i „Łęgowianki”, które działały przy kołach gospodyń wiejskich założonych w 1957 r. Opiekę nad zespołem sprawuje obecnie Konstanciński Dom Kultury.


Galeria zdjęć

Fot. A. Piętka

Autor: Patryk Siepsiak

2019-11-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer