Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Moda na recykling zawitała do uzdrowiska

W czwartek (30 stycznia) do Konstancina-Jeziorny, na zaproszenie Urzędu Miasta i Gminy, z akcją „Moda na recykling” zawitała Anna Kubisz. Znana projektantka wraz z uczniami szkół podstawowych nadali elektroodpadom drugie życie.


Nauka i zabawa

Gmina Konstancin-Jeziorna stawia na edukację swoich najmłodszych mieszkańców i wzięła udział w akcji ekologicznej „Moda na recykling". W czwartek (30 stycznia) nasze miasto odwiedzili ekipa Europejskiej Platformy Recyklingu oraz uznana projektantka mody – Anna Kubisz, którzy w holu ratusza zorganizowali warsztaty modowe i artystyczne. Blisko 50 uczniów z konstancińskich szkół zasiadło tego dnia przy wielkich stołach, zapełnionych kolorowymi i bezpiecznymi elektrośmieciami. Cel był jeden – nadać im drugie życie.    


Zaskakujące  stylizacje

Trzeba przyznać, że młodzieży pomysłów nie brakowało. Spod ich rąk powstały wyjątkowe stroje, m.in.: spódniczka ozdobiona miedzianymi drucikami czy niebanalne bransoletki, naszyjniki i paski. Młodzi projektanci z przyjemnością przebierali w zebranym asortymencie, dobierając do swoich stylizacji odpowiednie kabelki, płytki i złączki. A to wszystko pod czujnym okiem Anny Kubisz. Młodzież przygotowując wyjątkowe kreacje uruchomiła swoją wyobraźnię i przy okazji zrobiła coś pożytecznego dla środowiska.


Nagrody i gratulacje

Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy od Europejskiej Platformy Recyklingu oraz upominki od Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Wręczali je m.in. zastępcy burmistrza gminy – Ryszard Machałek i Dariusz Zieliński. Finałowe stylizacje konstancińskich uczniów zostaną zaprezentowane na wielkim pokazie mody recyclingowej, który we wrześniu odbędzie się w Warszawie.


Galeria zdjęć

Autor: Anna Bakalarczyk

2020-01-31

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer