Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pamiętaj! Nowy harmonogram odbioru odpadów

Przypominamy, że od października br. na terenie gminy Konstancin-Jeziorna obowiązuje nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej. Aktualne agenty są sukcesywnie dostarczane właścicielom nieruchomości przez firmę Lekaro.


Zmieszane i segregowane

Co się zmieniło? Od 1 października 2019 r. odpady segregowane, papier, metal i tworzywa sztuczne z posesji jednorodzinnych odbierane są dwa razy w miesiącu, szkło – raz w miesiącu, odpady zmieszane – raz na dwa tygodnie, gabaryty oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – dwa razy w roku. Z kolei odpady biodegradowalne odbierane są przez cały rok – dwa razy w miesiącu. Aktualny harmonogram z podziałem na sektory można pobrać poniżej.


Wszystkie odpady

Przypominamy, że zgodnie z umową zawartą przez gminę Konstancin-Jeziorna z firmą Lekaro odpady komunalne od mieszkańców naszej gminy odbierane są w godz. 7.00–22.00. Pamiętajmy, by w wyznaczonym dniu udostępnić je przed godz. 7.00. Ważne! Odpady powinny zostać wystawione przed posesję lub udostępnione w otwartej altanie wyłącznie w wyznaczonym dniu odbioru.


Reklamacje do urzędu

Reklamacje dotyczące nieodebrania odpadów czy braku worków na odpady należy zgłaszać w terminie do 24 godzin po dacie ich odbioru do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy. Można to zrobić telefonicznie pod nr. 22 484 24 23, mailowo na adres: odpady@konstancinjeziorna.pl lub osobiście w wydziale pokój nr 5. W reklamacji trzeba podać adres nieruchomości, rodzaj nieodebranych odpadów oraz telefon kontaktowy.


Punkt zbiórki odpadów

Posegregowane odpady, odpady bio, gabaryty i elektroodpady, a także odpady remontowo-budowlane i niebezpieczne mieszkańcy mogą przywieźć do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Mirkowskiej 43C. GPSZOK jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–18.00.


Do pobrania:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer