Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pomóż wygrać maszt i biało-czerwoną flagę

Pół tysiąca głosów potrzeba żeby gmina Konstancin-Jeziorna i sołectwo Piaski otrzymały maszt z flagą w ramach rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”. Wszystkie ręce na pokład! Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

„Pod biało-czerwoną” to projekt organizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej gminy w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu (na każdą gminę przypada 1 masz i 1 flaga). Wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia. 


Głosowanie online

Z gminy Konstancin-Jeziorna chęć uczestnictwa w akcji zgłosiły Piaski, z taką inicjatywą wyszła tamtejsza rada sołecka, i to właśnie do tej miejscowości ma trafić masz i biało-czerwona flaga. Wygraną zapewni minimum 500 głosów – takie są wymagania dla gmin z liczbą mieszkańców od 20 do 100 tys. Głos poparcia dla inicjatywy można oddać online. Żeby to zrobić, trzeba wypełnić ankietę dostępną na stronie internetowej: bialoczerwona.www.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie). Uwaga! W rubryce „Wybierz miejscowość” z listy należy wskazać Konstancin-Jeziornę (gminę miejsko-wiejską). Wszystkie ręce na pokład! Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na biało-czerwoną w Piaskach. Pokażmy jak ważne są dla nas symbole narodowe i  pielęgnowanie polskości.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-09-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer