Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Susza! Apelujemy o niepodlewanie ogródków

W związku z trudną sytuacją hydrologiczną, panującą suszą atmosferyczną oraz zwiększonym poborem wody Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie apeluje do mieszkańców o niepodlewanie w godz. 6.00–22.00 ogródków i terenów zielonych wodą z gminnej sieci wodociągowej.


Susza w Polsce

Fatalna sytuacja hydrologiczna na terenie całego kraju ma między innymi związek z bardzo ciepłą zimą. W tym roku na przeważającej części kraju praktycznie nie występowały opady śniegu. Dodatkowo w zimowych miesiącach odnotowywano wyjątkowo wysokie temperatury. Zmiany nie przyniósł też marzec, w którym to miesięczne opady deszczu były najniższe od 30 lat. Hydrolodzy, na podstawie ostatnio opracowanej prognozy, twierdzą, iż grozi nam susza, która może być największa od 100 lat.


Apel do mieszkańców

Dlatego władze gminy Konstancin-Jeziorna i Zakład Gospodarki Komunalnej apelują do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodą z gminnej sieci wodociągowej. W godz. 6.00–22.00 zrezygnujmy m.in. z podlewania ogródków i terenów zielonych. Jeśli prośby nie poskutkują mieszkańcy muszą przygotować się na lokalne przerwy w dostawie wody.

Autor: PWZ

2020-04-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer