Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Święto Niepodległości – zapraszamy wystawców

11 listopada obchodzimy narodowe święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców oraz turystów szereg atrakcji. Jedną z nich będzie piknik historyczny w Parku Zdrojowym. Już teraz zapraszamy wystawców do prezentacji i sprzedaży swoich produktów podczas tej imprezy.


Liczne atrakcje

Uroczystości 11 listopada zainauguruje msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Piłsudskiego 54. Po nabożeństwie władze gminy oraz mieszkańcy tradycyjnie złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci. Punktualnie w samo południe spod Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 wystartuje XXIX Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę, której meta zlokalizowana będzie w Parku Zdrojowym (niedaleko tężni solankowej).

Tutaj zaplanowano także piknik historyczny. W pobliżu Hugonówki (ul. Mostowa 15) stanie obóz wojsk polskich, a w nim m.in.: pokaz broni, padok, kino, poligon, majdan szermierczy, symulator lotniczy i strzelnica. Będzie też pokaz kawaleryjski oraz turniej strzelecki. Ponadto wspólnie z Zawodową Orkiestrą Wiatrową pośpiewamy pieśni oraz piosenki patriotyczne i żołnierskie. Wspólne świętowanie zakończy koncert „Powidoki niepodległości", na który o godz. 18.00 zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury (obowiązują wejściówki, które będą do odebrania w dniu koncertu od godz. 12.00).


Zgłoszenia wystawców

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w pikniku i skorzystania z możliwości prezentacji oraz sprzedaży swoich wyrobów na własnych stoiskach handlowych. Kartę zgłoszeniową (do pobrania poniżej) należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna). Można ją również przesłać mailem na adres: promocja@konstancinjeziorna.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać: „Święto Niepodległości 2019". Na zgłoszenia czekamy do 31 października.


Dodatkowe informacje

Informujemy, że wystawcy muszą zorganizować stoisko we własnym zakresie – organizator nie zapewnia sprzętu wystawienniczego. Ze względu na ograniczoną powierzchnię przeznaczoną pod stoiska, organizator zastrzega sobie prawo wyboru wystawców oraz rozmieszczenia poszczególnych stanowisk wystawienniczych. Pierwszeństwo udziału w charakterze wystawcy mają m.in. fundacje, stowarzyszenia, osoby prowadzące działalność typu non profit oraz lokalni przedsiębiorcy. Szczegóły w załączonym regulaminie. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 22 484 24 41.


Do pobrania:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer