Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Trwa inwentaryzacja źródeł ciepła

W gminie Konstancin-Jeziorna trwa kompleksowa inwentaryzacja źródeł ciepła. Jej głównym celem jest pozyskanie informacji, w jaki sposób mieszkańcy ogrzewają swoje domy lub lokale handlowo-usługowe. Ankietę można wypełnić bez wychodzenia z domu – przez internet lub telefonicznie. Inwentaryzacja ma się zakończyć do 10 grudnia.

Kompleksowa inwentaryzacja źródeł ciepła obejmie swoim zasięgiem ok. 6 tys. punktów adresowych, z czego 5,3 tys. budynków mieszkalnych, ok. 200 – handlowo-usługowych, ok. 50 – biurowych, ok. 70 – użyteczności publicznej, ok. 110 – przemysłowych oraz ok. 270 – produkcyjnych i usługowych dla rolnictwa, w których wytwarza się ciepło wykorzystywane do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej. 


Niezbędne działania

Wykonanie inwentaryzacji, na zlecenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzi ją Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja, pozwoli na wprowadzenie działań i rozwiązań, które znacząco zmniejszą poziomy zanieczyszczeń w powietrzu, takich jak PM10 czy PM2,5, a tym samym wpłyną pozytywnie na stan zdrowia mieszkańców jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Jej przeprowadzenie jest także niezbędne, by ubiegać się o fundusze przeznaczone na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i ekonomiczne.


Wypełnij ankietę

Do zebrania niezbędnych informacji posłuży ankieta. Mieszkańcy mogą ją wypełnić samodzielnie. Jej druk dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 (w godz. 9.00–15.00), poniżej lub na stronie internetowej: www.eko-precyzja.eu (link otwiera się w nowym oknie). Wypełniony formularz należy odesłać na adres e-mail: biuro@eko-precyzja.eu (link otwiera się w nowym oknie). Ankietę można też wypełnić online (link otwiera się w nowym oknie) lub telefonicznie pod numerem: 694 025 853.


Zapukają ankieterzy

Dla tych budynków i lokali, których użytkownicy nie wypełnią ankiety przez internet ani nie przekażą uzupełnionej ankiety papierowej, inwentaryzację w formie bezpośredniej przeprowadzą ankieterzy Zakładu Analiz Środowiskowych Eko-precyzja. Z góry dziękujemy za współuczestnictwo i poświęcony czas oraz liczymy na Państwa zaangażowanie. Inwentaryzacja potrwa do 10 grudnia 2020 r.


Dofinansowanie

Zadanie pn. „Inwentaryzacja źródeł ciepła w gminie Konstancin-Jeziorna” jest realizowane przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-11-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer