Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W hołdzie ofiarom sowieckiej agresji

Konstancin-Jeziorna w czwartek (17 września ), w 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, oddał hołd bohaterom, poległym i pomordowanym. W imieniu mieszkańców kwiaty na pomniku ofiar katyńskich przy ul. Sienkiewicza złożyły władze samorządowe.

Pomnik „Katyń – ocalić od zapomnienia” , zlokalizowany w pasażu im. Henryka Sienkiewicza, upamiętnia 11 mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którzy wiosną 1940 r. zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu, Ostaszkowie i Miednoje. Inicjatorką jego budowy była Hanna Gutkowska, a wnioskodawcą – Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina. W tym roku mija 10 lat od jego odsłonięcia.

W 81. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę gmina Konstancin-Jeziorna pamiętała o tamtych wydarzeniach. W czwartek (17 września) mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele TMPiZ Konstancina oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie oddali hołd ofiarom komunizmu. W miejscu pamięci złożono kwiaty oraz zapalono znicze.


Galeria zdjęć

Fot. Andrzej Piętka

Autor: Patryk Siepsiak

2020-09-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer