Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zawieszenie kursowania linii L w weekendy i święta

Uwaga mieszkańcy! Od najbliższego piątku (1 maja) do odwołania zawieszone zostaje weekendowe i świąteczne kursowanie linii lokalnych L14, L15, L16, L21 i L42. Ma to związek z sytuacją epidemiczną w kraju, przewidywanym znacznym spadkiem planowanych dochodów budżetowych gminy oraz niewielkim zainteresowaniem pasażerów przejazdami. Przepraszamy za utrudnienia.

Decyzja o zawieszeniu weekendowych (sobotnich i niedzielnych) i świątecznych kursów linii L14, L15, L16, L21 i L42 wiąże się z mniejszym zainteresowaniem pasażerów przejazdami. Obowiązujący w kraju stan zagrożenia epidemiologicznego spowodował, że mieszkańcy gminy w znacznym stopniu ograniczyli korzystanie z komunikacji publicznej, a autobusy linii lokalnych w weekendy i święta były niemal puste. 

Konieczne są też cięcia wydatków. W obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa przewidywany jest znaczny spadek planowanych dochodów gminy. Zmiany te mają na celu zrównoważenie aktualnych i przyszłych wpływów i wydatków budżetu.

Kursowanie autobusów linii lokalnych, w weekendy i święta, zostaje wstrzymane od najbliższego piątku (1 maja) aż do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia. Aktualny rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor: PWZ

2020-04-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer